Straight Outta Compton
×
Straight Outta Compton (2015)
2h 27min   -   Biogrāfiska   -  
Filma stāsta par leģendāro repa supergrupu N.W.A. no Komptonas Kalifornijā, kura 80-to gadu beigās veica apvērsumu hiphopa žanrā un kuras dalībnieki Ice Cube, Dr. Dre un Easy-E kļuva par vienām no visu laiku ietekmīgākajām hiphopa personībām šī žanra vēsturē.
Režisors: F. Gary Gray
Aktieri: O'Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell u.c.
Skatīties traileri

Sapieris / The Hurt Locker
×
Sapieris / The Hurt Locker (2008)
2h 11min   -   Drāma
Kad elitārajā sapieru vienībā ierodas jaunais seržants Džeimss, padotos pārsteidz viņa pārgalvība, dodoties bīstamajā bumbu neitralizēšanas uzdevumā Bagdādes ielās. Džeimss rīkojas tā, it kā nāves briesmas viņu neskartu. Kad pilsēta pārvēršas haosā, biedri mēģina apvaldīt savu jauno vadītāju, un palēnām atklājas Džeimsa patiesais raksturs, kas liek vienības vīriem neatgriezeniski mainīties.
Režisores Katrīnas Bigelovas (Lūzuma punkts, K-19) jaunākā filma izpelnījusies kritiķu un skatītāju...
Režisors: Kathryn Bigelow
Aktieri: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty u.c.
Skatīties traileri

Apollo 13
×
Apollo 13 (1995)
2h 20min   -   Drāma
Patiess stāsts par kosmosa kuģa "Apollo 13" un tā apkalpes neveiksmīgo mēģinājumu izkāpt uz Mēness. "Hjūstona, mums ir problēma!" - savulaik šī no kosmosa izskanējusī frāze satrieca visu Ameriku. Kamēr misijas organizētāji astronautiem centās palīdzēt no Zemes, astronautiem, atrodoties bojātā kosmosa kuģī, bija jācīnās par savām dzīvībām arī pašiem. Filma savulaik nominēta deviņiem "Oskariem". Iegūti - divi.
Režisors: Ron Howard
Aktieri: Tom Hanks, Bill Paxton, Kevin Bacon, Gary Sinise u.c.
Skatīties traileri

12 gadi verdzībā / 12 Years a Slave
×
12 gadi verdzībā / 12 Years a Slave (2013)
2h 14min   -   Biogrāfiska   -  
Patiess stāsts par paverdzināta cilvēka cīņu par izdzīvošanu un brīvību. Filmas notikumi risinās Amerikas Savienotajās Valstīs laikā pirms pilsoņu kara. Ņujorkietis Solomons Nortaps (Čūitels Edžiofors) ir brīvs melnādains vīrietis, kurš ieguvis labu izglītību, viņam ir sieva un bērni. Kādudien vīrietis tiek nolaupīts un pārdots verdzībā. Nebrīvē viņš pārcieš gan nežēlīgus pāridarījumus no vergtura Edvīna Epsa (Maikls Fasbenders) puses, gan arī saskaras ar negaidītu līdzcilvēku sirsnību. Solomona...
Režisors: Steve McQueen
Aktieri: Chiwetel Ejiofor, Michael Kenneth Williams, Michael Fassbender u.c.
Skatīties traileri